1. Ana Sayfa
  2. Network
  3. Windows Server – Logon Mesajı GPO
Trendlerdeki Yazı

Windows Server – Logon Mesajı GPO

Windows-Server-Logon-Mesajı-GPO

Windows Server – Logon Mesajı GPO

Şirket çalışanlarınıza, ya da herhangi bir şekilde ortamınız da bulunan bilgisayarlara açılışta bir mesaj vermek isteyebilirsiniz. Bu çeşitli yasaklar olur, ya da o bilgisayarları kullanan son kullanıcıya ve çalışanlarınıza verebileceğiniz uyarılar, önemli bildiriler ve durum güncellemeleri olabilir. Domain Controller üzerinde ya da AD Remote Administrator Tools‘un yüklüğü olduğu bir bilgisayar üzerinden Group Policy Management araclığıyla direkt olarak domain ortamınıza, belirlediğiniz dizinler üzerine ya da istediğiniz Organization Unit(ler) üzerine uygulayabilirsiniz.

Ben bir OU üzerine uygulamak istediğim için nesneme sağ tıklıyorum ve Create a GPO in this domain, and Link it here seçenğini seçiyorum.


GPO
adımız giriyorum ve OK seçeneğiyle devam ediyorum.

Oluşturduğum GPO nesneme sağ tıklıyorum ve Edit seçeneğini işaretliyorum.

Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options tabı altında Interactive Logon : Message text for users attempting to log on seçeneğine tıklıyorum.

Burası mesajımızın gövde(text) kısmı. “Deneme mesajı” olarak veriyi giriyor ve OK seçeneğiyle onaylıyorum.

Interactive logon: Message title for users attempting to log on kısmından ise mesajımızın başlığını(tittle) belirleyeceğiz.

“Deneme Başlığı” olarak belirlediğim veriyi giriyor ve OK seçeneğiyle devam ediyorum.

Gördüğünüz gibi belirlediğim OU altında bulunan bir bilgisayar açılışında bu mesaj ile karşılaştı, işlem tamam.

Not : Hatırlatmakta fayda var bu gibi durumlarda işlemi hızlandırmak için “gpupdate /force” komutunu kullanmanızı öneriyorum.

Başka bir makalemde görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yorum Yap